ÁGNES HERCZEG -wall decorations with lace
" 1968-ban születtem Kecskeméten. Tanulmányaimat a Magyar Képzőművészeti Egyetemen végeztem, ahol textilrestaurátorként szereztem diplomát 1997-ben.
A műtárgyak restaurálása során érdekelt azok készítéstechnikája, ezért kezdtem el behatóbban foglalkozni a
hagyományos textil-kézimunkákkal, melyek közül a csipkekészítést több éve gyakorlom.
Jelenleg olyan képeket készítek, melyeken a csipkét különféle anyagokkal, kerámiával, kókuszdióhéjjal, illetve fával kombinálom. Kedvelem a különböző eredetű és vastagságú természetes szálakat, melyekből vegyes technikával dolgozom. A varrt csipke, vert csipke, fonatolás és a makramé azok a csipkefajták melyeket leggyakrabban alkalmazok.
A különféle technikák korlátait és szabályait ismerve kell terveznem. Vonzanak az áttört és összefonódó szerkezetek, mint a lehelet finom szálak alkotta csipke és a rusztikus, erős fonatok alkotta kompozíciók. A csipkéből akkor lesz csak „kép”, ha megfelelő keretet készítünk hozzá, ami megtartja és kiegészíti.
Sokat járok a természetben, szeretem a természetes faágat öntörvényű formáját, az elszáradt fakérgeket. Ezeket szívesen felhasználom képeim „kereteként”.
Szeretek kísérletezni, új anyagokat és technikákat megismerni.
Nem felejtem el , hogy restaurátornak készültem.Tanulmányaim és munkám során sokszor éreztem döbbent csodálatot, mikor egy-egy magas művészi színvonalon elkészített műtárggyal találkoztam. Megérintett az a technikai tudás amellyel az egykori mester névtelenül és alázattal dolgozott, amikor azzal szembesültem, hogy a tárgy minden részletében- a nem látható felületen is- tökéletes alkotás. Úgy éreztem, hogy korunk embere nagyon sok mindent elvesztett ebből a tudásból.
I was born in Kecskemét, in 1968. I studied at the Hungarian Fine Arts University, where I graduated as textile conservator in 1997.
During the restoration I was interested in the technique of making of works of art, so I started to intensively deal with the traditional textile-hand works, among them the lace-making practices
for several years.
Nowadays I make images combined the lace with a variety of materials: ceramics, coconut and wood. I like the natural fibers of different origins and thickness, of which I work in mixed technique.
The kind of laces most commonly applied are needle lace, bobbin lace, braiding and macramé.
#MONTMARTRE #PARIS
— Montmartre (@ArtMontmartre) 5 décembre 2016
Ágnes Herczeg Artist Macramé Hungaryhttps://t.co/gnSQx8l1qqhttps://t.co/gnSQx8l1qq pic.twitter.com/7za1p8jStV